המחשב מתחמם

למה המחשב מתחמם ואולי לפעמים גם נכבה מעצמו? נוגעים בלפטופ והוא רותח? מה עושים במקרים אלו ומהן הסיבות לכך? ריכזנו לכם את הבעיות המרכזיות.

מחשב נייד מתחמם, מה הסיבה ומה לעשות?

הסיבה הנפוצה ביותר לכך שהמחשב הנייד מתחמם היא חסימה בפתחי האיוורור, סיבה נפוצה נוספת היא שמערכת הקירור תקולה. במקרה הזה צריך לפתוח את המחשב הנייד ולנקות את פתחי האיורור ודרכי ה"נשימה" מאבק ואם רואים שהמאוורר בזמן עבודה לא משמיע אות חיים אז גם לתקן או להחליף את מערכת האיוורור. ייתכן והמחשב הנייד מתמחם מדי בזמן טעינה ואז צריך להחליף את הסוללה.

אז למה המחשב מתחמם? דרכי פעולה לפתרון

מחשב נייד נכבה בפתאומיות: כאשר המעלות מטפסות לכיוון ה102 מעלות חיישן הטמפרטורה מורה על כיבוי המערכת כדי לצנן אותה. מחשב נייד מנטר את הטמפרטורה שלו וכאשר אחד הרכיבים מתחמם יתר על המידה,  הוא נכבה על מנת לשמור על הרכיבים.

הפתרון: אם המחשב הנייד מתחמם ונכבה ללא התראה כלשהי בזמן של הפעלת תוכנה או משחק, אלא בהפעלה רגילה, יהיה ניתן להסיק מכך שמערכת הקירור מצריכה בדיקה. פינוי האבק ובדיקת תקינות המאוורר נחוצים בשלב הראשון. אם זאת לא הבעיה, אז ייתכן שאחד הרכיבים תקולים וגורם לבעיה, במקרים כאלו יש לבדוק תיקון מחשב נייד ע"י טכנאי.

מחשב מתחמם יותר מדי מהר: הפעלתם את המחשב וממש כמה דקות אחרי הוא כבר מתחיל לעבוד לאט יותר וכאשר נוגעים בו הוא חם? הסיבה לכך ככל הנראה היא שאין כניסת אוויר או הוצאת אוויר מהמחשב.

הפתרון: בדומה לפתרון של הבעיה הראשונה, גם כאן ככל הנראה מדובר על איוורר המחשב. המחשב יתחיל להתחמם. רצוי לבצע ניקוי ובדיקת תקינות למאוורר. אם הוספתם חומרה חדשה למחשב, נשקול להוסיף עוד מאוורר.

המחשב מתחמם במשחקים: אתם מפעילים משחק ולאט לאט המחשב הופך לאיטי יותר ומתחמם? ככל הנראה שזה נגרם ממאמץ של חומרת המחשב.

פתרון: ברוב המקרים כאשר מדובר על משחקים, כרטיס המסך אינו תומך במשחק או ממש נמצא על הגבול, שדרוג כרטיס המסך ייתן פתרון. במקרים אחרים זה יכול להיות גם צורך לבצע החלפת מעבד במחשב הנייד או הרחבת הזיכרון הוירטואלי שלו. רצוי לנסות לכבות כמה שיותר משימות במחשב ולהפעיל את המשחק כאשר המחשב בעיקר אותו. כמו כן, קראו ברשת האינטרנט אם המפרט הדרוש להפעלת המשחק תומך בחומרה הקיימת אצלכם במחשב.

מטען של מחשב נייד מתחמם: רוב המטענים שהם בעצם "שנאי מתח" מתחממים מטבעם בעת הטענת מחשב נייד. אבל אם קיימת התחממות מופרזת, ככל הנראה שקיימת בעיה במטען.

הפתרון: אנו עדים לרוב למקרים בהם המטען של המחשב הנייד מתחמם יתר על המידה כאשר משתמשים במטען חליפי או שפשוט המטען התיישן. לכן, רצוי לרכוש מטען חדש ואפילו מקורי.

המחשב מתחמם בטעינה: כאשר המטען מחובר למחשב הנייד המחשב עצמו מתחמם באופן קיצוני? ככל הנראה שיש לכם בעיה בסוללה. לסוללה יש אורך חיים ומחזורי טעינה, רצוי להחליף סוללה כל 3-5 שנים תלוי בפעילות המחשב.

הפתרון: לרוב סוללה לא תקינה גורמת לדליפת זרם מהמטען אל המחשב עצמו, דבר שעשוי לגרום למחשב לא להדלק ולרוב לקצר את חיי הסוללה (שכנראה כבר לא תקינה). אנו ממליצים לבצע החלפת סוללה למחשב נייד ולהשתמש רק במטען מקורי של המחשב ומעבר לכך לא להשאיר את המחשב הנייד בטעינה כל הלילה או לזמן ארוך לאחר שהסוללה הגיעה ל100% טעינה.

מזמינים טכנאי מחשבים – רועיטק

אז מחשב מתחמם? בין אם זה נייד או נייח, אנו מציעים מגוון פתרונות מקצועיים, החל מניקוי מקצועי של החומרה ועד להחלפת מערכת קירור חדשה או בדיקת תקינות רכיבי המחשב. החלפת חומרה במידת הצורך או שדרוג הקיימת. רועיטק מספק שירות תיקון מחשב נייח או מחשב נייד על ידי טכנאי מחשבים המגיע עד לבית העסק או לביתכם.

רועי פרוסט

רועי פרוסט – בעל 15 שנות ניסיון במתן פתרונות מחשוב לעסקים קטנים ולקוחות פרטיים.
בין היתר, מספק רועי שירותי תמיכה טכנית, מעבדת תיקונים, כמו גם מכירה ושידרוג מחשבי גיימינג בהתאמה אישית ומחשבים לכל צורך ומטרה.

Scroll to Top
דילוג לתוכן