בניית מחשב לפי דרישה

בניית מחשב לפי דרישה

כדי לבנות מחשב נייח מחלקים יהיה עליכם להכיר את חלקי המחשב השונים, במאמר הבא תמצאו פירוט על כל חלק במחשב ומהם הדרכים לבחור נכון חלקים עבור צרכי המחשוב שלכם. יש לציין שניתן לקנות מחשבים מורכבים ללא התעסקות עם בניה מחלקים אבל כדי להתאים את המחשב בדיוק לצרכים שלנו יהיה עלינו לבחור את חלקי המחשב הנכונים עבורינו ובכך גם לחסוך לא מעט כסף מיותר על חלקים שאין לנו בהם צורך ומגיעים עם מחשב שנמכר כבר כחבילה אחת. אז מה יהיה עלינו לבחור כדי להתאים את המחשב לצרכים שלנו?

המעבד של המחשב – איזה המעבד אני צריך לבחור לשימוש שלכם במחשב

המעבד הוא יחידת החישוב המחשב תפקידו לבצע חישובים מטמטיים מורכבים – כדי להתאים את המעבד לצרכי המחשוב שלנו יהיה עלינו לבחור מעבד בדרך הבאה: מחשב לגלישה באינטרנט כתיבה ביישומי אופיס = מעבד i3 יספיק בהחלט. מחשב לעריכת תמונות תוכנות בכבדות בינונית משחקים קלים יש לרכוש מעבד i5. מחשב לגיימינג (משחקי מחשב) עריכת וידאו תוכנות כבדות לאדריכלות מומלץ מעבד i7 של

אחסון קבצים

דיסק קשיח שמאחסן עבורינו את התוכנות ואת הקבצים שלנו צריך לבחור כיום על פי גודל, את גודל הדיסק הקשיח נבחר לפי צורת העבודה שלנו באחסון – המינימום הוא 120 גיגה למרות שקיימים דיסקים בנפחים גדולים יותר, נבחר בהם במידה ואנחנו מאחסנים כמות גדולה של מידע על המחשב שלנו. לשימוש כללי ניתן לבחור בדיסק של 240 עד 480 גיגה זה מספיק. שימו לב הדיסקים הקשיחים החדשים מסוג ssd זו ההמלצה שלנו לרכישה הם מהירים מאוד ביחס לדור הישן והמכאני והבדלי המחיר קטנים.

זיכרון Ram

זיכרון שאחראי על “כמה תוכנות יוכלו להיות פתוחות בו זמנית, ככל שזיכרון זה בעל נפח גדול יותר כך נוכל להפעיל יותר תוכנות במקביל הגודל המינימלי היום הוא בין 4-8 גיגה גודל זה יספיק לשימושי בסיסי כמו גלישה באינטרנט, צפיה בסרטונים, ישומי אופיס. למחשבים עם תוכנות כבדות מומלץ להרכיב 16 גיגה של זיכרון ram – מחשבים לעריכות כבדות של מדיה וגיימינג אפשר גם ללכת על 16 אבל 32 גיגה כדי לגמרי לסגור את הפינה.

ספק הכח של המחשב במה עלינו לבחור?

ספק הכח נמדד בכמות הוואט שהוא מספק בזמן עבודה – כל רכיב במחשב צורך זרם מסויים, לדוגמא – המעבד – 100W, הדיסקים 50W, כרטיס המסך 300W, במקרה כזה נצתרך לחשב את סך הכמות שהמחשב הולך לצרוך ולפי זה נרכיב ספק מתאים שיכיל את כל הרכיבים במחשב.

לשימוש בסיסי ספק כח 500 וואט יספיק

מחשב עם עומס בינוני ספק כח 600 watt

מחשב לגמינג ותוכנות כבדות מומלץ ספק כח של 750 וואט ומעלה שימו לב חשוב לבחור בחברה מוכרת ואיכותית כדי להבטיח שהספק מפיק לנו באמת את הוואט שכתוב עליו ! ההספק שכתוב על ספקי כוח פשוטים שעולים עד 100 שקלים לרוב אינו מדוייק.

איך לבחור מארז מתאים למחשב?

המארז בעצם מאגד לנו את כל חלקי המחשב לכדי קופסא, הוא מכיל את כל הרכיבים, ותכונותיו משתנות בהתאם לחוזק המחשב, בקניית מארז נוכל למצוא פרטים כגון , חיבורי USB, מקום לCD, כפתורי הפעלה והפעלה מחדש, פתחי איוורור, התאמה לקירור אוויר \ נוזלי תאורה ועוד

למחשב בסיסי ניתן לבחור מארז בסיסי אין צורך במארז יקר. למחשבי גיימינג או עריכת וידאו לרוב מומלץ מארז גדול שיוכל להכיל כרטיס מסך גדול ויאפשר חיבור של כוננים ואלמנטים רבים וגם זרימת אוויר והתאמה לקירור מתקדם יותר מהרגיל

איוורור

למחשב נייח סטנדרטי יש מספר מאווררים , יש את מאווררי המארז שהם אחראיים לייצר FLOW כניסה ויציאה של אוויר מהמארז, מאוורר מעבד, מאוור ספק כח, ומאוורר כרטיס מסך (שמגיע איתו כאחד)

נושא הקירור הוא נושא חשוב מאוד בבחירת מחשב חדש, קיימים מגוון פתרונות קירור בשוק והם מתחלקים ל2, קירור אוויר, וקירור מים, בקירור אוויר – נמצא צלע קירור שיושבת על המעבד ואחד מהצלעות שלה מופעל מאוורר שבעצם מוציא את החום ממנה לכיוון החוצה, בקירור נוזלי, הטכנולוגיה היא שרדיאטור מקרר מים והמים מגיעים דרך צנרת לצלע בקרבת המעבד, לכל אחד מהפתרונות יתרונות וחסרונות עליהם אפשר להרחיב אבל לא במאמר זה, גם קירור אוויר וגם קירור נוזלי תפקידם לקרר את חלקי המחשב השונים לכן ההמלצה היא לרכוש מאווררים באיכות טובה שיבצעו את עבודתם על הצד הטוב ביותר וישמרו על חלקי המחשב שלנו מהתחממות יתר במחשבים בסיסיים ניתן להסתפק במאורר של המעבד וספק הכח בתוספת מאוורר בודד על המארז. במחשבים מיוחדים לעריכה וגיימינג ישנם חלקים שעובדים חזק ומתחממים מאוד לכן ההמלצה היא להתקין איוורור נכון שידאג לקרר את חלקי המחשב .

לסיכום:

אנו בונים מחשבים לפי צורכי הלקוח, בין אם אתה עורך וידאו, רופא, עורך דין או שאתם רק רואים חדשות במחשב וקוראים מייל, חשוב להמנע מטעויות בבחירת חלקי המחשב וליצור עימנו קשר להתאמת מחשב בהרכבה אישית. אם אתם זקוקים לתיקון המחשב, פנו אלינו וקבלו טכנאי מחשבים בתל אביב.

Scroll to Top
דילוג לתוכן