מחשב מרעיש

מאוורר מעבד

מחשב מרעיש

  • למה המחשב מרעיש?
  • רעשים מוזרים שהמחשב שלנו עושה
  • מה אפשר לעשות עם מחשב מרעיש

המחשב עושה רעש של טרקטור? אם מחשב נייד או נייח מרעיש , קיבצנו לכם את כל הסיבות והפתרונות לכך שמחשב משמיע רעשים.

למה המחשב מרעיש?

רוב הסיבות שהמחשב מרעיש מסתכמות בכך שאחד המאווררים במחשב מרעישים ויש צורך בחלפה של המאווררים. בכל מחשב יש לפחות 3 – 4 מאווררים שעובדים במתח נמוך ואיכות החומרים שלהם וזמן העבודה שעבר עליהם יכולים להצטבר לכדי "תקלה" שהציר כבר לא מסתובב כשהיה חדש או בשונה מכך יכול להיות שהצטברות אבק על גביהם עשויה לגרום לרעשים. אז איזה סוגי רעשים המחשב שלכם עושה? סוגי רעשים והסיבות לכך ממש בפסקה הבאה.

מאוורר מעבד

רעשים מוזרים שהמחשב שלנו עושה?

  • המחשב עושה רעש של "טקרטור" – אולי בהגזמה אולי לא בהגזמה, אך אם זהו הרעש שהמחשב שלכם עושה. לרוב יהיה מדובר על רעש מאחד המאווררים, אם קיים כונן קשיח מסוג HDD במערכת שלכם, גם הוא יכול לגרום לרעש. במקרים כאלו יש לבצע החלפת כונן קשיח וכדאי להזדרז לפני שיהיה מדובר בשחזור מידע.
  • המחשב עושה רעש חזק – רעש חזק ולא סביר נובע ממאמץ של אחד הרכיבים במחשב, זה יכול להיות המאוורר שנמצא על גבי המעבד או כרטיס המסך שמנסים לקרר את החלקים. אם הם גורמים למחשב להרעיש כלכך חזק – כדאי לבצע ניקוי או להחליף את המאוורר.
  • רעש מהמאוורר של המחשב הנייד – רעש חזק של מאוורר מהמחשב ? זה ניסיון של המחשב לקרר את עצמו. מומלץ להקפיד לקיים מצב בו אוויר נכנס לתחתית המחשב באופן כזה שיאפשר קירור אופטימלי (למשל, לא לעבוד שהמחשב מונח על שמיכה).  אנו ממליצים לכם לעבוד על משטח המתאים למחשב. ישנם פתרונות נוספים כמו משטח שיגביהה את המחשב, כמו כן – ניתן לבצע החלפת מאוורר למחשב הנייד.
  • המחשב מצפצף- ללא ספק הרעש הכי מוזר שהמחשב שלכם יכול להשמיע ואכן גם מלחיץ. רעש של ציפצוף מהמחשב מתריע על תקלה כלשהי (תלוי באופן הציפצוף ומספר הפעמים שהוא מצפצף) , לרוב מדובר על התראה מהמחשב לתקלה מערכתית כלשהי בחומרה תלוי באופי הציפצוף.

מה אפשר לעשות עם מחשב מרעיש?

אז המחשב מרעיש? הגיע הזמן לפתור את הבעיה, ראשית נתקו את המחשב מהמחשב ופתחו אותו. זכרו – לרוב מאוורר המחשב מרעיש וגורם לרעשים! לכן, הרכיבים שנמצאים על גביהם מאוורר הם החשודים המרכזיים, באמצעות מברשת או מכחול (יבש כמובן) תוכלו להעביר עליהם ולשאוב במקביל. לחלופין ניתן להשתמש בפאן או בלחץ אוויר על מנת להוציא כל לכלוך. כמובן שאסור להשתמש במים בשום מצב. לא נפתרה הבעיה? הגיע הזמן להתייעץ עם טכנאי מחשבים ולבדוק מה יש לו להציע לכם.

רועי פרוסט

רועי פרוסט – בעל 15 שנות ניסיון במתן פתרונות מחשוב לעסקים קטנים ולקוחות פרטיים.
בין היתר, מספק רועי שירותי תמיכה טכנית, מעבדת תיקונים, כמו גם מכירה ושידרוג מחשבי גיימינג בהתאמה אישית ומחשבים לכל צורך ומטרה.

Scroll to Top
דילוג לתוכן