תיקון מחשב איטי

תיקון מחשב איטי

מאמר בנושא תיקון מחשב איטי מאמר זה פונה גם למחשבים ניידים וגם לנייחים כל אחד מאיתנו נתקל במחשב איטי, אם זה בעבודה או בכל מקום אחר. מחשב שעובד לאט יכול לתסכל את המשתמש מאוד! במדריך הבא נעבור על הסיבות שגורמות למחשבים להיות איטיים ואיך ניתן למנוע תופעה זו ולתקן לבד את המחשב.

תיקון מחשב איטי

לכל מחשב תהיה תקלה שונה שתגרום לו לעבוד לאט יותר. כדי לבדוק לגבי תיקון מחשב איטי אנו צריכים לעבור את כל השלבים בהם נבחן את מערכות המחשב השונות ובכך נוכל לאתר את האיטיות, מאמר זה פונה למחשבים שאנו יודעים מראש כי עבדו מהר יותר והפכו לאיטיים או למחשבים ישנים בהם נבצע שדרוג כדי להגיע לתוצאה של המתבקשת – מחשב מהיר ומגיב.

מה גורם למחשב להיות איטי?

סיבות רבות גורמות למחשבים לעבוד לאט במקרים נפוצים המחשב יהיה ישן מאוד (בן 8 ומעלה) ולכן יעבוד לאט בזמן שבמקרים אחרים התופעה של עבודה איטית תופיע במחשבים חדישים, אז מה גורם למחשב חדש שאמור לעבוד מהר לעבוד כ'כ לאט? נתחיל מנושא של וירוסים – אחת התופעות המוכרות! לאחר הפעלת וירוס על המחשב נתחיל לשים לב לתסמיני האיטיות, המחשב עובד לאט כי הוירוס בעצם מנצל משאבים מהמחשב לטובת פעילותו ככל שתיהיה (אולי לכרות מטבעות וירטואלים, או גרוע מכך) .
עוד נושא חשוב שאפשר לדבר עליו הוא בעיות במערכת הקירור של המחשב שיכולות לגרום לאיטיות כמו גם סתימת מאווררים מאבק – מאווררים שלא עובדים או עובדים חלקית גורמים להתחממות של רכיבי המחשב וכתוצאה מכך נשים לב לאיטיות במהלך העבודה, ניצול מלא של זיכרון ram שהוא זיכרון העבודה של המחשב יגרום לאיטיות גם כן ניתן לפתור זאת ע"י הוספת זיכרון עבודה זה לכמות גדולה ממה שקיים במחשב או לחילופין ייעול המשאבים ככה שלא תיהיה תצרוכת גבוהה של ראם.

איך גורמים למחשב להיות מהיר יותר?

נתחיל מזה שיש לבדוק על איזה דיסק מותקנת המערכת הפעלה (פיזית) האם זה דיסק מכאני ? או דיסק מהיר SSD (דיגיטלי), במידה ואנו מתפעלים את המערכת מדיסק מכאני, יש סיכוי רב שהדיסק התעייף בחלוף השנים בגלל היותו מכאני (חלקים שזזים בפנים) ואנו מרגישים את ההאטה עכב כך)
אם אנחנו על דיסק דיגיטלי:
נסרוק את המחשב לוירוסים ורוגלות על בסיס שבועי כדי להבטיח שהמחשב נקי מכל מני נוזקות, לאחר מכן נבדוק את טמפרטורת המערכת, בדיקת פתחי האיוורור ומערכת הקירור עצמה,

יש לוודא שמותקן מספיק זיכרון ram על המחשב. ניתן לשדרג את הדיסק הקשיח לכונן מסוג ssd שהוא מהיר מאוד ביחס לדיסקים הקשיחים הישנים ויהפוך כל מחשב איטי למכונת עבודה מגיבה ואמינה.

שדרוג הכונן הקשיח לכונן ssd

אחד הדברים שיהפכו את המחשב שלכם למהיר מאוד, אפילו אם הוא לא חדיש ואפילו מאוד ישן, הדיסקים הקשיחים שמגיעים בטכנולוגיה חדשה הינם מהירים עד פי כמה מהדיסקים שהיו במחשבים בעבר, שדרוג מחשב נייד או נייח אפשרי עם כוננים אלו המחירים בימינו אינם יקרים ושווים את ההשקעה. מאוד מומלץ לבצע שדרוג ואם יש לכם שאלות בנושא אתם מוזמנים להתייעץ איתנו.

מחשב ישן עובד לאט מה לעשות?

אם ביצענו את כל הפעולות שמופיעות בסעיף הקודם והמחשב עדיין איטי כנראה שהוא איטי עקב היותו ישן וכבר אינו מתאים לדרישות של ימינו מה שניתן לעשות במצב זה זה שדרוג למחשב הישן פעולה זו תגרום למחשב הישן לתפקד הרבה יותר טוב, מהו השדרוג? שדרוג הוא תהליך בו מחליפים רכיבי מפתח ברכיבים חדשים במחשב הישן כמו מעבד (בהתאמה ללוח אם), זיכרון, דיסק ועוד.. רכיבים אלו יהפכו את המחשב למהיר, פעולה זו תחסוך לכם קניית מחשב חדש במקרה זו יוחלפו מספר חלקים חשובים למהירות המחשב בלבד תיקון מחשב איטי ע"י שדרוג מתבצע על ידי טכנאי מחשבים מיומן ומקצועי אל תנסו זאת בבית לבד אם אין לכם ידע בתחום מדובר בפעולה מורכבת.

זיכרון ram ולמה הוא חשוב למהירות המחשב

זיכרון ה-ram הוא אחד החלקים החשובים בכל מערכת מחשב ויש לו קשר ישיר למהירות העבודה של כל מחשב גם נייד וגם נייח זיכרון זה מאפשר לכם פתיחה של כמות תוכנות או חלונות אינטרנט בו זמנית שיפעלו יחד. ככל שיש לנו יותר מזיכרון הראם כך המחשב יעבוד ללא הפרעה וגם נוכל לפתוח מספר גדול יותר של ישומים במקביל, בכל מחשב ניתן לשדרג עד מגבלה מסויימת שלוח האם של המחשב יכול לתמוך בה ניתן לקרוא באתר היצרן של לוח האםה שלכם לגבי התאמת זכרונות ומהירותם, זיכרון ה-ram אינו זיכרון כמו הדיסק הקשיח שמאחסן עבורינו קבצים זה בעצם זיכרון "נזיל" שאחראי לאחסן ישומים בהם אנו משתמשים באופן זמני בלבד, אם המחשב שלכם מגיב לאט לאחר שאתם פותחים מספר של ישומים יש סיכוי שאתם צריכים להגדיל את זיכרון ה-ram של המחשב שלכם.

איך מנקים את מערכת הקירור של המחשב?

אם אין ידע במחשבים לא מומלץ לפתוח את המחשב הנייח או הנייד לבד הנזק שיכול להגרם מחוסר הניסיון יעלה על מחיר השירות שגובה טכנאי מחשבים בתל אביב  במקרה של ניקוי מערכת קירור וחבל, אם בכל זאת יש לכם ידע בפירוק המחשב ניתן לפתוח את המחשב ולנקות את כל המאווררים מלכלוך ואבק. יש לוודא שהמאווררים מסתובבים בצורה תקינה בסיבוב עם האצבע כדי לוודא שהמאוור לא תקוע (מאוורר אמור להסתובב מספר שניות לאחר סיבוב עם היד ולא להתקע מיד)

מומלץ להחליף משחה טרמית אחת לשנה ואו כשהיא מתייבשת.

מהי המשחה הטרמית ומה תפקידה?

המשחה הטרמית אחראית על העברת החום של המעבד אל צלעות הקירור של המעבד משחה זו נוטה להתייבש עם הזמן ולאבד את התכונות שלה, כמו שצויין קודם מחשב שמתחמם יתר על המידה יהיה איטי, וודאו שאתם משתמשים במשחה טרמית איכותית יש לבדוק את תקינות המשחה אחת לכמה חודשים זכרו מערכת הקירור של המחשב חשובה מאוד לתקינות חלקיו בצעו בדיקה תקופתית למערכת זו כדי לקבל מחשב מהיר ובריא חלק חשוב מתיקון מחשב איטי יהיה בדיקת המשחה הטרמית כדי לוודא כי היא במצב טוב ולא איבדה את התכונות שלה או התייבשה והפכה לקשה.

 

רועי פרוסט

רועי פרוסט – בעל 15 שנות ניסיון במתן פתרונות מחשוב לעסקים קטנים ולקוחות פרטיים.
בין היתר, מספק רועי שירותי תמיכה טכנית, מעבדת תיקונים, כמו גם מכירה ושידרוג מחשבי גיימינג בהתאמה אישית ומחשבים לכל צורך ומטרה.

Scroll to Top
דילוג לתוכן